Gandriukai – konkurso „Mano žalioji palangė“ nugalėtojai

 

Gandriukai – konkurso  „Mano žalioji  palangė“ nugalėtojai

„Gandriukų“ grupės ugdytiniai eilę metų dalyvauja respublikiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Nuo pat ankstyvo pavasario vaikučiai pasėjo misturcijas, nagatkas, pilyponus, žiurkauses, elenutes, daugales (pagal Jurgį Ambraziejų Pabrėžą). Ilgai stebėjo, kol augalėliai išdygo, išleido lapelius, o pagaliau ir pradėjo žydėti.

Respublikiniame konkurse šiais metais buvo pristatyta virš 300 žaliųjų palangių, kurias kūrė ir augino daugiau nei 4000 vaikų  kartu su mokytojais, tėveliais ir seneliais. Šių metų žaliosios palangės buvo skirtos botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metams paminėti, konkurso tema – „Mano augalo vardas“. Dalyviai buvo kviečiami įsirengti žaliąsias palanges ugdymo įstaigų, namų ar kitų patalpų erdvėse, kurti įvairias augalų kompozicijas ir galvoti augalams naujus, originalius vardus.

Konkursui pristatytos palangės buvo pačios įvairiausios – vaikiškai spalvotos, stilingai minimalistinės, informatyvios ir kūrybiškos.

Žinoma, palangių auginimo tikslas – ne tik estetinis, bet ir pažintinis, mokslinis. Vaikai turėjo sužinoti pasirinktų augalų lietuvišką vardą, pasvarstyti, kokios augalo savybės jame atsispindi, paieškoti liaudiškų, žmonių sukurtų pasirinkto augalo vardų. Atsižvelgiant į augalo išvaizdą, savybes ir patirtis auginant augalą, konkurso dalyviai buvo kviečiami galvoti jiems naujus pavadinimus.

Visi konkurso laimėtojai, kurių šiemet 29, ir kiti dalyviai gegužės 20 d. buvo pakviesti į nuotolinę konkurso „Mano žalioji palangė“ baigiamąją šventę, kad galėtų pasidžiaugti gražiais rezultatais.

Šventės dalyvius pasveikino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius ir Vilniaus Botanikos sodo direktorius Dr. Audrius Skridaila. LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis papasakojo apie gamtininką, botaniką, pedagogą Jurgį Ambraziejų Pabrėžą. Vilniaus miesto savivaldybės ekologė, Vilniaus kolegijos docentė dr. Ona Motiejūnaitė paskaitė paskaitą apie edukacines erdves mokyklose ir kaip jose estetiškai panaudoti užaugintus augalus. Vilniaus universiteto botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vyr. specialistė Rasa Ryliškienė apibendrino darbus, pateikė naujų idėjų kitiems metams.

Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir VU botanikos sodas.

„Gandriukų“ grupės vaikučiai be galo džiaugiasi, kad tapo konkurso nugalėtojais ir ateityje toliau dalyvaus šioje gražioje iniciatyvoje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rasa Kačiušienė