„Gandriukų“ pažintis su medumi

 

Jau tapo įprasta, kad kiekvieną rytą „Gandriukų“ grupės vaikučiai geria arbatą su medumi. Medaus parūpina vaikų tėvai, seneliai, močiutės. Tačiau, pakalbinus ugdytinius apie medų, pastebėjome, kad ne visi žino, kaip ir iš kur jis atsiranda. Taip ir gimė mintis apsilankyti „Pirklio meduje“.

Kai pakalbinome vieno auklėtinio močiutę, kad norime apsilankyti medučio fabrikėlyje, ji iškart sutiko mums padėti. UAB “Medaus pirkliai” bendrovė užsiima natūralaus medaus supirkimu, perdirbimu, fasavimu bei didmenine jo prekyba. Tai – viena moderniausių ir didžiausių medaus gamybos įmonių Baltijos šalyse, vertinama už produkcijos kokybę. UAB “Medaus pirkliai”  fasuoja įvairias medaus rūšis, o savo produkcija bendrovė prekiauja Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Anglijoje, Airijoje.

Čia vaikai pamatė didžiules patalpas, kur cisternose laikomas medus, laboratoriją, kur jis tiriamas, medaus fasavimo cechą. Vėliau buvome pakviesti į konferencijų salę, kur ragavome įvairaus skonio, kvapo bei spalvos medų, aiškinomės, kuris skaniausias.

Puikios nuotaikos ir gavę saldžių dovanėlių parvykome į ugdymo įstaigą.

„Gandriukų“ grupės mokytoja Rasa Kačiušienė