Įsimintina „Gandriukų“ ekskursija į saldainių fabriką

 

Įsimintina „Gandriukų“ ekskursija į saldainių fabriką

Kaip niekada vaikučiai laukė antradienio, nes tą dieną buvo suplanuota ekskursija į Šiaulius, į saldainių fabriką „Rūta“. O kaip smagu visiems važiuoti autobusu!

Kelias tikrai neprailgo, o atvažiavus į Šiaulių saldainių fabriką, mus prie durų pasitiko edukacijos vadovė.

„Rūta“ – ilgiausiai veikiantis saldainių fabrikas Lietuvoje. Dabartinis „Rūtos“ asortimentas – gausus ir įvairus. Tai šokoladiniai saldainiai su įvairiais įdarais, dražė, plaktosios masės ir želės saldainiai, kremai, šokoladinės figūrėlės, becukriai, ekologiški, kulinarijos paveldo ir kt. gaminiai. Išmanymas, darbštumas ir meilė saldainiams – trys kertinės vertybės, lydinčios „Rūtą“ nuo pat įkūrimo, sukūrusios jai visuotinai pripažintą vardą ir pelniusios saldumynų mėgėjų pripažinimą.

Antrame pastato aukšte įrengtas „Rūtos“ šokolado muziejus, kuris kiekvienam apsilankančiajam atveria senojo saldainių fabriko ir keturių tūkstantmečių šokolado istorijos paslaptis. Muziejuje tampa aišku, kur auga „šokolado medžiai“, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip amžiams bėgant keitėsi jo vartojimo tradicijos. Čia vaikams gidė pasakojo ir apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus bei ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Muziejuje netrūksta interaktyvių užsiėmimų: galėjome nusifotografuoti ir el. paštu išsiųsti savo nuotrauką ar sukurtą saldainių popierėlį draugams, pažaisti įvairių žaidimų, susijusių su šokoladu.

Trečiajame aukšte, iš anksto užsisakius edukaciją, vyko šokolado  smagus užsiėmimas, kurio metu vaikai trumpam tapo šokolado meistrais. Keletą minučių stebėję šokolado vėsinimo procesą, ugdytiniai  patys galėjo išmėginti savo jėgas, gamindami šokoladinius skanėstus ir čia pat jų paragauti.

O smagiausia, kad savo pasigamintus skanumynus buvo galima susidėti į dėžutes ir parsivežti namo!

„Gandriukų“ grupės mokytoja Rasa Kačiušienė