Kūrybinių darbų paroda “Mano šeimos margutis”

Atgimusi gamta dovanoja pačią gražiausią pavasario šventę – šv. Velykas. Svarbiausias akcentas- velykinis margutis. Senų senovėje kiaušinių marginimas buvo laikomas vienas ypatingiausių, unikaliausių pavasario religinės šventės tradicijų. Visa šeima susėdusi puošia kiaušinius: kas vašku margindavo, kas skutinėdavo, kas su  žolelėmis ar  svogūnų lukštais puošdavo. Būdų įvairių, svarbiausia, kad jis būtų paruoštas iš didelės meilės. Mažiems ir suaugusiems margučių puošimas suteikdavo daug džiaugsmo ir erdvės meninėms improvizacijoms ir kūrybai. Ši tradicija puoselėjama ir iki šių dienų. Tačiau su kiekvienais metais atsiranda vis įvairesnių puošimo technikų, priemonių. Kiekvienos šeimos stalas prieš šv. Velykas pasipuošia įvairiausiais margučiais.

Velykiniais margučiais pasipuošė ir Raseinių lopšelis – darželis ,,Liepaitė“.

Š. m. balandžio 15- 26 dienomis įstaigoje vyko kūrybinių darbų paroda ,,Mano šeimos margutis“. Joje dalyvavo ne tik ugdytinių tėveliai, šeimos nariai, bet ir darželio bendruomenė.

Galerijų palangės pasipuošė įvairiausiomis pavasarinėmis kompozicijomis, tarp kurių puikavosi velykiniai margučiai: dažyti,  velti, dekoruoti, megzti, karpyti, lipdyti, iš medžio išdrožti ir dar kitaip pramanyti…

Dėkojame visiems, pasidalinusiems savo idėjomis, nuostabiai sukurtais margučiais ir velykinėmis kompozicijomis.

Vyr. auklėtoja Regina Čiumielienė

Vyr. auklėtoja Jolanta Kripienė