Mažųjų Velykėlės

 

Mažųjų Velykėlės

     Velykos – pirmoji didžioji pavasario šventė. Tai lietuvių senovinė gamtos atgimimo, augmenijos prisikėlimo šventė.

     Svarbiausias Velykų simbolis – dažytas kiaušinis. Jis yra gyvybės, gėrio, derlingumo simbolis. Pavasarį, atgimstant gamtai, kiaušinis naudojamas kaip magiška priemonė gyvybės jėgoms sužadinti.

     Kodėl reikia daužyti kiaušinius? Kiaušinis simbolizuoja žemę: lukštas – žemė, baltymas – vanduo, trynys – saulė. Žmonės tikėjo, kad sudaužius kiaušinį, išleidžiama saulė, kuri sušildo žemę.

     Balandžio 24 d. darželio muzikos salėje buvo švenčiamos mažųjų Velykėlės („Gandriukų“ ir „Žirniukų“ ankstyvojo amžiaus grupių vaikai).

Čia kartu su mažaisiais žaidė, šoko ir dainavo zuikis (aukl. Rasa), vėliau aplankė vaikučius Velykė (aukl. Laima). Ji ugdytiniams pasakojo apie kiaušinius, jų dažymą, linkėjo gerų metų ir baltų pyragų. Velykė supažindino su svarbiausiu Velykų simboliu – margučiais, papasakojo, su kokiomis žolelėmis dažė ir ką reiškia margučių spalvos. Velykų zuikutis pamokė mažylius įvairių Velykinių žaidimų ir ratelių, o atsidėkodamas visus pavaišino šokoladiniais kiaušinukais.

     Džiaugiamės, jog ši graži pavasario šventė į vaikučių širdeles įnešė gėrio, džiaugsmo, dalelę geros nuotaikos ir, žinoma, margučių.

                                                                                „Gandriukų“ grupės auklėtoja Rasa Kačiušienė

[nggallery id=33]