Mūsų širdelėse  meilė gimtinei ir Lietuvai

 

Lietuvos atkūrimo šimtmetį Raseinių lopšelis-darželis „Liepaitė“ mini ugdydami vaikuose pamatines vertybes. Viena iš tokių vertybių – patriotinis vaikų ugdymas. Vaikai diskutuoja, ką reiškia mylėti savo gimtą kraštą, Tėvynę ir ką reikia daryti, norint save vadinti patriotu. Kitaip sakant, tausojame ir puoselėjame papročius, savo kalbą bei mylime savo žemę.

Vaikams visuomet patinka šventės ir jų šventimas. Apie Lietuvos 100-čio gimtadienį pedagogai su vaikais diskutavo visą savaitę. Per savaitę vaikai įgijo žinių apie Lietuvos simbolius, jų reikšmes, apie Lietuvos nepriklausomybės siekius ir kas telpa žodyje – Lietuva.

Penktadienio rytą vaikai rinkosi į salę paminėti atkurtos nepriklausomos Lietuvos 100-ąsias metines. „Drugelių“ grupės vaikučiai vilkėdami tautiniais kostiumais papuošė visą šventę. Šventėje vaikai pasidalijo žiniomis ir mintimis apie Lietuvą, jos simbolius, jų reikšmes. Gimtojo krašto miestus ir miestelius vaikai vardijo žaisdami žaidimą „Traukinukas“.  Vaikai siekė kuo gražiau sušokti šokį  ar išsakyti pačius nuostabiausius žodžius, padainuoti dainelę savo kraštui, Lietuvai.

Paminėti Lietuvos gimtadienį ruošėsi ir pedagogų kolektyvas bei specialistai. Jie padovanojo nuostabų linijinį šokį pagal ansamblio „Kitava“ dainuojamą dainą „Tu Lietuva, tu mana“. Šį pasirodymą vaikai įvertino gausiais aplodismentais,  mojuodami savo rankomis pagamintomis vėliavėlėmis bei skanduodami „Aš myliu Lietuvą“.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Roma Kasparavičienė