PRIEŠMOKYKLINUKAI  LANKĖSI   MIESTO  BIBLIOTEKOJE                  

                 

Knygos turi paslaptingas nematomas dureles, nematomus vartus, už kurių yra nuostabus žinių, vaizduotės ir svajonių pasaulis. Tik reikia tas dureles atverti ir drąsiai žengti į tą nuostabų knygų pasaulį…

Kovo 25 d. „Voriukų“ ir „Boružiukų“ grupių ugdytiniai pravėrė „Knygų pasaulio duris“, t.y. apsilankė  Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos  Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje. Priešmokyklinukai apžiūrėjo biblioteką, vartė knygeles, apsilankė Žaislotekoje, klausėsi garsinio skaitymo. Vaikų ir jaunimo edukacinių užsiėmimų kambaryje skyriaus vedėja J.Gudeikytė mažiesiems smalsuoliams pristatė knygų ir lėlių-personažų parodą „Atėję iš pasakų“. Leido vaikams su jais pažaisti.

Ypač įdomu buvo apsilankius „Kūrybinėse dirbtuvėse“, kuriose vaikai atrado Lego konstruktorius ir iš jų detalių sukonstruotą robotų galeriją. Vaikai džiaugėsi lojančiais, riedančiais, kojas judinančiais ir kitokius veiksmus atliekančiais robotais, nusprendė ateityje būtinai užsiimti tokių žaislų konstravimu.

Kovo 25-31 d. visoje Europoje organizuojama „Skaitmeninė savaitė“.  Bibliotekoje mes buvome pirmieji šio renginio dalyviai. RMMMVB informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė O.Smitrienė vaikams papasakojo apie priklausomybės nuo interneto žalą, pademonstravo animacinius filmukus apie saugų internetą.

Į darželį priešmokyklinukai grįžo pilni įspūdžių ir gerų emocijų, parsinešė dovanų po skirtuką knygai. Vaikai pažadėjo į biblioteką sugrįžti kartu su tėveliais ir tapti čia gyvenančių knygų draugais.

 

PU pedagogė Albina  Kunigonienė