PRIEŠMOKYKLINUKAI VARŽĖSI „ŽIEMOS OLIMPIADOJE 2020“

 

Fizinis aktyvumas-vaikų džiaugsmas ir sveikata. Siekiant tenkinti vaikų judėjimo poreikį aštuntą kartą įsijungėme į respublikinį projektą „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2020“. Jo metu vaikai skatinami išbandyti žiemos sporto šakas, parungtyniauti olimpinėse žaidynėse, vadovaujantis principu – svarbu dalyvauti, o  ne nugalėti.

Kadangi sniego šiemet taip ir nesulaukėme, į situaciją pažvelgėme kūrybiškai ir žiemą sukūrėme salėje. Mažieji  „olimpiečiai“ rinkosi į sniego seniais besmegeniais ir olimpiniais  grupių plakatais papuoštą sporto salę.

Šventės atidarymo metu vaikai atliko linksmą ir judrią „Olimpiečių mankštą“. Vaikai judėjimo įgūdžius, vikrumą, sumanumą parodė rungtyniaudami „Slidinėjimo“, „Sniego gniūžtės perdavimo“, „Rogučių lenktynių“, „Sniego kamuolio stūmimo“ estafetėse. Tačiau didžiausias azartas tryško žaidžiant „Ledo ritulio“ rungtynes. Šių metų „Žiemos olimpiados“ simbolis – snaigė, todėl mergaičių palaikymo komanda rungtynių metu šoko „Snaigių šokį“.

Žaidimai, įdomios užduotys, rungtys sukūrė puikią nuotaiką, suteikė daug džiaugsmo ir pasitenkinimo fizine veikla. Olimpiadoje  nugalėjo draugystė, drąsa, vieningumas ir bendradarbiavimas.

Projektas „Žiemos olimpiada 2020“ – puiki priemonė skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvų požiūrį į kūno kultūrą bei sportą.

PU pedagogė  Albina Kunigonienė