Projektas „Vanduo gydo ir teikia malonumus”

Ką kalba vanduo…?

 

Raseinių lopšelis-darželis „Liepaitė“ įgyvendina projektą „Vanduo gydo ir teikia malonumus“ ir vienas iš uždavinių yra sudaryti tinkamas sąlygas, pratintis prie sveiko įpročio gerti vandenį, tyrinėti, eksperimentuoti ir kaupti žinias apie vandens savybes bei naudą gyvybei. Kovo mėnesį suorganizuota nuotraukų paroda „Ką kalba vanduo…?“. Šios parodos tikslas siekti, kad per patyriminį ugdymą kiekvienos grupės vaikai patirtų  eksperimentų, tyrimų galią su vandeniu, suvoktų vandens savybes, jo naudą sveikatai, gyvybei. Nuotraukų paroda, tai pasidalijimas gerąja darbo patirtimi tarp mokytojų. Lankydami parodą vaikai pamatė daug užfiksuotų akimirkų iš įvairių eksperimentų ir siekia išbandyti grupėse. Džiaugiamės vaikų motyvacija ir noru pažinti, patirti,  prisiliesti ir išbandyti.
Kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Vanduo – gyvybiškai svarbus visam organizmui atliekant biologines funkcijas ir svarbiausia medžiaga, palaikanti gyvybę Žemėje. Šią dieną paminėjo  ir mūsų lopšelio-darželio bendruomenė. Kiekvienam ugdytiniui, atėjusiam į lopšelį-darželį, buvo įteiktas „Žalia giria“ vandens buteliukas.  Pokalbiuose su vaikais įsitikinome, kad jie turi supratimą, koks yra svarbus vanduo mūsų gyvenime. Dalinant vandenį mokytojams, pedagogams, darbuotojams supratome, kad visa bendruomenė siekia sveiko gyvenimo būdo ir tampa pavyzdžiu ugdytiniams.

Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už suteiktą galimybę gerti švarų vandenį ir šio biuro specialistei Laimai Galinaitienei, prisidėjus prie šio projekto įgyvendinimo.