Puikūs laimėjimai piešinių konkursuose

 

Konkursai yra puiki galimybė vaikams pasiekti savo kūrybiškumo ir meninio potencialo viršūnes ir jaustis pasitikinčiais savo gebėjimais.

Š.m. kovo mėnesį „Gandriukų“ grupės vaikučiai dalyvavo keliuose labai įdomiuose piešinių konkursuose. Vienas iš jų – respublikinis vaikų tapybos darbų konkursas „Mane augina Lietuva“. Minint Lietuvos valstybės ir nepriklausomybės atkūrimo dienas, Kauno menų darželis „Etiudas“ organizavo virtualų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų tapybos konkursą „Mane augina Lietuva“.  Konkursui pateikti vaikų darbai atskleidė, kaip jie supranta, vertina laisvės ir nepriklausomybės idėjas, kaip jas įprasmina kintančiame laike. Savo mintis vaikai išreiškė tapydami įvairiomis technikomis, vaizduodami tai, ką pastebi, patiria, jaučia, kas jiems brangiausia gyvenant Lietuvoje. Šiame konkurse „Gandriukų“ grupės ugdytinis Leonardas Misevičius tapo laureatu.

Kitas labai svarbus laimėjimas – dalyvavimas tarptautiniame vaikų ir mokinių piešinių konkurse „Nerimtai“, kurį organizavo  Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubas „Želmenėlis“. Konkurse aktyviai dalyvavo vaikai ir mokiniai iš Lietuvos bei užsienio ugdymo įstaigų: Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Lenkijos, Latvijos, Slovakijos. Iš viso net 353 mokinių darbai. Lukas Bukauskas tapo I vietos laimėtoju, o Ado Danieliaus piešinukas įvertintas papildoma nominacija už „puikią nuotaiką“.

Dar vienas svarbus laimėjimas – respublikiniame priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pradinių klasių Velykinių atvirukų konkurse Lukas Bukauskas tapo laureatu.

Dalyvavimas piešinių konkursuose suteikia vaikui didžiulį pasitikėjimą savimi ir pripažinimą už jo pastangas ir talentą. Tai taip pat paskatina vaiką tobulinti savo meninį ir kūrybinį įgūdžių lygį ateityje ir galbūt net sužadinti didesnį susidomėjimą menais.

Kūrybinis procesas yra itin svarbus, nes vaikas gali išreikšti save ir savo mintis, taip pat išmokti iš savo klaidų ir išbandyti naujas idėjas. Galiausiai, svarbiausia yra džiaugtis menine veikla ir rasti malonumą kūrybiškame procese.

„Gandriukų“ grupės mokytoja ekspertė Rasa Kačiušienė