RASEINIŲ RAJONO IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ PEDAGOGŲ  PRAKTINĖS KONFERENCIJA ,,SEBASTIANO KNEIPO SVEIKATINIMO METODIKA PAREMTOS VEIKLOS“

 

Sakoma, jog vadovaujantis Kneipo filosofija gali sustiprėti ne tik žmogaus kūnas, bet ir siela. Holistinis sveikatos gerinimas pagal Sebastianą Kneipą remiasi 5 elementų sistema:  vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.
Vaikų sveikatos įgūdžių ugdymas, sveikos gyvensenos nuostatų formavimas, fizinis aktyvumas, vaikų psichinės sveikatos saugojimas ir stiprinimas, saugios ir sveikos aplinkos kūrimas – pagrindiniai tikslai ir uždaviniai, saugojant didžiausią mūsų turtą – vaikų sveikatą.

Mūsų darželyje kelias į sveikatą prasidėjo seniai: mažais, nedrąsiais žingsneliais, tačiau tiksliai žinodami, ko siekiame ir ko tikimės, dabar jau drąsiai ir užtikrintai žingsniuojame plačiu sveikos gyvensenos keliu.

Gegužės 16 dieną Raseinių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ organizavome Raseinių rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogų praktinę konferenciją ,,Sebastiano Kneipo sveikatinimo metodika paremtos veiklos“.

Konferenciją organizavo: Diana Pečiulienė, Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ vyresnioji fizinio ugdymo mokytoja, Daiva Pupštienė, Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja, Šviesuolė Maziliauskienė, Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja, Rasa Kačiušienė, Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė, Aušra Jankauskienė, Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ direktorė.

Konferencijos tikslas – pasidalinti žiniomis, pedagogine patirtimi, skleisti sveikatingumo idėjas ir padėti atrasti natūralius būdus stiprinti kūną ir dvasią, naudojant Sebastiano Kneipo metodiką, keistis vertingomis idėjomis apie ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinės, socialinės-emocinės sveikatos puoselėjimo ir ugdymo patirtį.

Konferencija prasidėjo paskaita „Aromaterapijos pasaulis – saugus ir sąmoningas kvapų pažinimas“, kurią skaitė Kristina Ražanienė, Reiki gydovė, aromaterapijos, aromapsichologijos, kamertonų terapijos ir sąmoningo kvėpavimo praktikė. Konferencijos dalyvius ir Raseinių lopšelio – darželio „Liepaitė“ bendruomenę pasveikinti atvyko, Donata Globienė, Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą. Ji įteikė padėką įstaigai už bendradarbiavimą stiprinant ir puoselėjant vaikų sveikatą, įgyvendintas prasmingas iniciatyvas.

Konferencijoje pranešimus skaitė ir pasidalino gerąją darbo patirtimi:

  • „Gandriukų kvapni kelionė su vaistažolėmis“, Rasa Kačiušienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė;
  • ,,Penki keliai į sveikatą: ką apie vaikų mitybą mums pasakoja S. Kneipas? “, Rasa Ežerskienė,

ikimokyklinio ugdymo mokytoja;

  • „Judėjimo galia“ -vienas iš penkių sveiko gyvenimo principų pagal Sebastianą Kneipą, Diana Pečiulienė, fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja.

Konferencijos dalyvius įtraukėme ir į  praktinius užsiėmimus, atitinkančius Kneipo metodiką, kurių metu dalinomės gerąja patirtimi apie holistinį požiūrį į sveikatą: kaip integruoti fizinę, emocinę ir dvasinę gerovę į kasdienį gyvenimą bei ugdymą ikimokykliniame amžiuje. Praktines veiklas organizavo ir pedagogine patirtimi bei žiniomis dalijosi:

  • „Piešiu levandą“, Šviesuolė Maziliauskienė, ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja;

 

  • „Harmonijos terapija“, Giedrė Barčienė, ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja;

 

  • „Kneipo takeliu į sveikatos šalį“, Diana Pečiulienė, fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja;

 

  • „Kneipo kava“, Daiva Pupštienė, ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja;

 

  • ,,Sveikas kąsnelis – stiprus vaikelis“, Regina Dumskienė, ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja.

Konferencijos pabaigoje organizatoriai padėkojo  kiekvienam dalyviui  už jų įsitraukimą, žingeidumą ir bendrystę. Pasidalintomis idėjomis, kurios veda mus arčiau sveikesnio, tvaresnio, žmogiškesnio gyvenimo. Sebastianas Kneipas yra pasakęs: „Sveikas žmogus yra tas, kuris jaučia darną tarp kūno, proto ir sielos.“ Tebūnie ši mintis mums priminimas, kad tikroji sveikata – tai  mūsų kasdieniai pasirinkimai, mūsų santykis su gamta, su savimi ir su kitais.

Tegu Kneipo išmintis lydi mus ne tik šiandien, bet ir kiekvieną dieną.

 

Diana Pečiulienė, fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja