Sniego karalystė

 

Žiema. Sniegas sveria kiekvieną žemės stabarėlį, medelio šaką, krūmo kepurę. Tyli berželiai, nusvirę šakas, eglaitės kantriai ant pečių laiko žiemos naštą. Seniai taip bebuvo. Šiais metais žiemos gamta nuostabi. Kasdien ji pateikia nepakartojamo grožio vaizdą, kaskart ragina išbandyti, atrasti, pažinti, džiaugtis.

Sausio 8dieną nutarėme visos lopšelio – darželio grupės bėgti į žiemišką mūsų aplinkos tylą ir pasidžiaugti gamtos grožiu, sukurti tikrą sniego karalystę.

Sniegas buvo baltas ir švarus, kaip ką tik išplauta drobė. Pasiskirstę grupelėmis, vaikučiai,  vadovaujami grupių mokytojų, ėmėsi veiklos. Įvairiomis guašo spalvomis atliko piešinius ant sniego. Jie piešė savo gimtuosius namus, gėles, šeimą, spalvomis perteikė saulutės šilumą, paukščių garsus, įspūdingus gamtos vaizdus. Kiti tyrinėjo ledą, kūrė iš jo skulptūrėles, puošė medžius. Ypač sušildė ir privertė nusišypsoti nupieštos širdelės ant sniego. Tą dieną darželio aplinka pražydo žiemos gėlėmis ir įvairiais ornamentais. Buvo smagu stebėti, kaip vaikai draugiškai ir kruopščiai pila sniegą,  stato nuostabias, spalvotas sniego pilis.

Šis paprastas, žiemiškas džiaugsmas nieko nekainavo, bet vaikams padovanojo daug smagių akimirkų, teigiamų emocijų, pakvietė pasinerti į pažinimo paslaptis.

Plenero organizatorė Rasa Kačiušienė