Vijom, vijom žiemą…

 

Užgavėnės – žiemos šventė, kuri simbolizuoja žiemos išvarymą ir siekia prišaukti pavasarį. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

Raseinių lopšelis-darželis „Liepaitė“ šią žiemos šventę organizavo dviem etapais. Iš ryto vaikai, mokytojos ir mokytojų padėjėjos tapo persirengėliais. Į šventę sugužėjo: čigonės ir čigonaitės, daktarai, ubagai, piemenėliai, įvairiausi gyvūnai. Susirinkusieji linksminosi dainuodami dainas, žaisdami įvairius žaidimus. Vaikams daug emocijų sukėlė Lašininio ir Kanapinio pasirodymas. Jie vis pykosi, kuris reikalingesnis, o kuriam laikas pasitraukti. Ir Lašininis, ir Kanapinis gražiomis kalbomis stengėsi į savo pusę pritraukti daugiau vaikų palaikymui. Galiausiai užvirė kova. Vieni palaikė Lašininį, kiti – Kanapinį. Bet nugalėjo Kanapinis, kuris paskelbia Gavėnios pradžią ir Velykų laukimą.

Antrasis etapas prasideda lauke. Morė sukonstruota iš perdirbimui skirtų atliekų vaikams pasirodė graži, nes pasipuošusi įvairiausiais karoliais. Karolius vėrė vaikai sudėdami, užrašydami susikaupusį blogį. Karoliais papuošė Morę. Susirinkę lauke  ir nešdami Morę bei  skanduodami „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ pasuka virtuvės link.  Skanduodami ketureilius kaulija blynų. Virtuvės darbuotojai duoda vaikams didžiulį dubenį blynų. Skaniais mieliniais blynais vaišinasi visi ir stebi, kaip Morė nyksta liepsnoje, o pelenus vėjas išbarsto lauke –  taip bendruomenė  išvarė blogį ir įkyrėjusią žiemą bei atsikratė blogio jėgų.

 

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Roma Kasparavičienė