Vijom, vijom žiemą…

Įdienojus ir saulutei pakilus virš horizonto, Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ kiemelyje vyko Užgavėnios šventė. Šių metų žiema yra išlauktas vaikų džiaugsmas, kai žiemužė nepagailėjo sniego ir šaltuko. Šaltos ir trumpos žiemos dienos, nurimusi gamta miega po storu sniego apklotu. Tik saulutė juda vėjų išpustytame danguje, su kiekviena diena atkakliau kopdama vis aukščiau ir aukščiau. Ką saulutė dieną ištirpdo, tą šaltis naktį dar smarkiau sukausto. Juk vasaris – šalčiausias metų mėnuo.

Skambant linksmai muzikai kiemelyje rinkosi persirengėliai, garsiai triukšmaudami savo pasigamintomis tarškalynėmis ir skanduodami „Žiema, žiema bėk iš kiemo“. Sniego pusnyse įvyko Lašininio ir Kanapinio dvikova. Vaikai džiaugsmingai palaikė Kanapinį ir patikėjo jo pažadu, kad greitai ateis vaikų laukiama vasara. Kanapinio pergalė įpareigojo sudeginti Morę ir visas blogybes.

Kokios Užgavėnios be mielinių blynų? Čia reikia priminti, kad mieliniais blynais vaišino lopšelio-darželio virėjos. Užgavėnių blynų stengėsi prikepti gerokai daugiau, kad liktų ir „svečiams“ pavaišinti. Tie „svečiai“ – kaukėti, kailiniuoti persirengėliai žydais, čigonais ir kt. Na, o kaip mums pavyko išvyti žiemą, pamatysime…