Paminėjome vasario 16-ąją

Vasario 13-ąją  dieną lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ ugdytiniai pasipuošę trispalvėmis širdelėmis, vėliavėlėmis, kaspinėliais rinkosi į salę paminėti Vasario16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos.

Kaip supažindinti vaikus su valstybinėmis šventėmis, kaip atskleisti ir perteikti mintis, kad vaikai suprastų savo šalies istoriją, likimą? Tik per žaidybinį siužetą, dainą, posmus, šokį, simboliką.

Prieš tai visą savaitę grupėse buvo kalbama, diskutuojama apie Lietuvą, jos iššūkius atkuriant Lietuvą kaip valstybę, apie jos gamtos grožį, apie žmonių siekius išsaugoti ir puoselėti Lietuvą ir vaikų mintys, kokiais norėtų užaugti Lietuvos piliečiais, kuo galėtų jie prisidėti, kad Lietuva taptų draugiškesnė, gražesnė.

Šventė prasidėjo Lietuvos himnu. Gera buvo stebėti, kai susikaupę ir rimtyje vaikai giedojo himną. Žaidimų metu stengėsi prisiminti miestus, upes, „pasivažinėti“ dulkėtais tėviškės keliais. Vaikai puikiai atsakinėjo į klausimus apie Raseinių miesto bei Lietuvos respublikos simbolius. Vaikams buvo staigmena, kai auklėtojų choras kartu su direktore ir pavaduotoja sudainavo darželio himną, o vaikai stengėsi pritarti ir mojuodami trispalviais atributais palaikyti dainuojančias auklėtojas. Pažintis su savo gimtine, o po to ir su tėvyne , jai skirti posmai, dainos ir pasididžiavimas, kad esame lietuviai – nuo čia prasideda pilietiškumo ugdymas.

Štai tokią Vasario 16-ąją pažino vaikai pažino ir suprato, kaip svarbu pažinti savo tautos istoriją ir atrasti savo vietą joje, būti sąžiningais ir dorais Lietuvos piliečiais, prisidėti prie jos puoselėjimo ir išsaugojimo. Visa tai atskleisti ir suprasti padėjo muzikos pedagogė Ilona Lukošiutė bei kūno kultūros pedagogė Romena Drąsutienė.