Tarptautinė Tolerancijos diena lopšelyje-darželyje ,,Liepaitė“

 

 

Šiais metais minime dvidešimtąją Tarptautinę Tolerancijos dieną Lietuvoje. Kiekvienąkart ši diena mums primena apie dalijimąsi gėriu ir džiaugsmu, supratingumą ir paramą šalia esantiems žmonėms. Pasaulį kamuojant neramumams, žmonės kviečiami aptarti šių dienų aktualijas. Šiemet tolerantiškumo simboliu paskelbtas Tolerancijos žibintas, simbolizuojantis šviesą, gėrį ir pakantumą.

Lopšelyje-darželyje ,,Liepaitė“ mažųjų pagaminti žibintai simbolizuoja šilumą ir šviesą, draugystę ir meilę, pakantumą. Mokytojos ir ugdytiniai ne tik gamino Tolerancijos žibintus, bet ir lankėsi vieni pas kitus, žaidė žaidimus, dalijosi savo pagamintomis dovanėlėmis. Patys mažiausieji gamino draugystės apyrankes, žaidė emocijų žaidimus, skaitė knygas, vaizdavo personažus. Priešmokyklinio ir vyresnio amžiaus vaikai žiūrėjo 2018 metais Kanuose pristatytą filmą ,,Ian“, kuriame perduodama žinutė itin paprasta, tačiau sunkiai įsisąmoninama visuomenės – vaikai, turintys negalią, yra tokie patys, kaip visi. Po filmo peržiūros ugdytiniai pasidalijo patirtais jausmais ir išgyvenimais.

Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimo iniciatoriai, pagalbos vaikui specialistai mokytojoms dėkoja už dalyvavimą, įsitraukimą ir norą padėti vaikams suprasti Tolerancijos dienos reikšmę, tolerantiškumo svarbą.

Kviečiame visus pasigrožėti lopšelyje-darželyje ,,Liepaitė“ Tarptautinei Tolerancijos dienai atminti įvykusių veiklų epizodais.

 

Socialinė pedagogė Karolina Zakutauskienė