„Gandriukų“ profesinio ugdymo savaitė „Kviečiame leistis į pažinimo kelionę“

 

 

 

 

Visą savaitę „Gandriukų“ grupėje vyko projektas „Kviečiame leistis į pažinimo kelionę“. Kalbėjomės apie žmones, dirbančius įvairius darbus, apie tėvelių profesijas. Iš pradžių susipažinau, kas labiausiai domintų vaikučius, kokios profesijos atstovus jie norėtų sutikti savo kelionėje. Apsitarėme, kur patys keliausime, o ką į svečius kviesime. Taigi, kelionė prasidėjo.

Visa „Gandriukų“ grupelė einame susitikti su lopšelio – darželio socialine pedagoge Karolina ir logopedėmis Gina ir Rūta. Jos paprastai ir suprantamai papasakojo, kokį darbą atlieka ugdymo įstaigoje, kokią pagalbą teikia vaikučiams, parodė priemones ir žaislus, kuriais stengiasi lavinti dėmesį, atmintį, kalbą.

Kita kelionė į maisto gamybos bloką. Vaikai susipažino su sunkiu, bet labai atsakingu virėjų, kepėjų, konditerių darbu. Vaikučiai susidomėję stebėjo virtuvės darbuotojus, sklindantys kvapai švelniai gundė norą užkąsti.

Apsilankėme pas ugdymo įstaigos direktorę bei raštvedę Violetą. Daugybė bylų ir raštų sudomino vaikučius.

Meninio ugdymo laikas. Vyksta pokalbis apie žmogaus meninio skonio ugdymą, apie tvarkingumą, estetinę išvaizdą. Svečiuojasi kirpėja Neila. Ypatingai atvirai kalba apie darbo subtilybes, apie pašaukimą ir meilę savo profesijai. Rodo šukuosenų pavyzdžius, mergaites moko kaip prižiūrėti ilgus plaukus, pinti kaseles. Su savo atsineštomis priemonėmis leidžia vaikučiams šukuoti lėles. Tėvelių prašymu kirpėja vaizdžiai demonstruoja keletos vaikučių kirpimus.

Profesinio orientavimo klausimais konsultuoja mokytoja ir mama Sandra. Švelniai, vaizdžiai, kūrybiškai mokytoja pristatė savo profesijos išskirtinumą ir  artimumą auklėtojų darbui.

Mama Enrika puikiai vaikus supažindino su  virėjos profesija. Buvo prigalvojusi šaunių užduočių, o paskui ugdytiniai mokėsi pasigaminti sau skanų sumuštinį.

Visos savaitės projektas sudomino ir vaikučius, ir jų tėvelius. Įsitikinome, kad profesinis orientavimas yra ateities karjera, kad būtina jau nuo darželio vykdyti tris pagrindinius reikalavimus: išgirsk, išbandyk, pasirink.

Ugdymas karjerai užtikrins galimybę teisingai užaugus pasirinkti mėgiamą profesiją.

 

„Gandriukų“ grupės auklėtoja Rasa Kačiušienė