INICIATYVA MATAU TAVE

 

 

              LRT drauge su laidos „Įdomiosios pamokos“ kūrėjais jau antrus metus iš eilės dalyvauja Europos transliuotojų sąjungos tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvoje „Say Hi“ ir kartu su kitais 9 visuomeniniais transliuotojais kviečia vaikus būti draugiškus vieni kitiems, priimti skirtumus ir visiems kartu atlikti bendrą šokį.

Šiai iniciatyvai NRK užsakymu buvo sukurta daina „Dynamitt“ (liet. „Dinamitas“). Muzikos ir žodžių autoriai – Anders Nilsen, Nicolay Ramm, Petre Bjørklund Kristiansen. Lietuvišką dainos versiją atliko Kristina Radžiukynaitė-KaYra, Jurijus Veklenko, studija „Hey“.

Į šią iniciatyvą paskatinti direktorės Aušros Jankauskienės žodžiais: – ,,Būkime draugiški vieni kitiems, priimkime skirtumus ir visi kartu atlikime bendrą dainą bei šokį kaip draugystės simbolį!“ – prisijungė Raseinių lopšelio – darželio ,,Liepaitė“ ugdytiniai.

„Ši iniciatyva suvienijo visą mūsų darželio bendruomenę – šokiu „Dinamitas“ mes entuziastingai išreiškėme savo draugystę ir vieningumą. Visi kartu, nuo mažiausio iki didžiausio, draugiškai įsitraukėme į bendrą projektą – kvietėme vieni kitus, matėme vieni kitus, džiaugėmės vieni kitais ir tai davė puikų rezultatą. Išmokę šokį, nusifilmavome ir vaizdo įrašą nusiuntėme į LTR.

Lapkričio 19 dieną 13 val. per LRT TELEVIZIJĄ buvo  rodoma tarptautinei vaikų draugystės iniciatyvai skirta speciali MATAU TAVE laida, kurios metu  kartu su draugais ir visa Europa šokome jau puikiai vaikams pažįstamą draugystės šokį   .  Mes LRT eteryje!

Specialioje draugystės dienai skirtoje laidoje vyko apskrito stalo diskusija apie vaikų draugystę. Buvo keliami klausimai, su kokiais iššūkiais vaikai susiduria mokykloje, draugų aplinkoje, socialinėje erdvėje, buvo diskutuojama patyčių tema. Įžvalgomis dalinosi Vaikų linijos psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė bei Vaikų linijos savanoris, naujų savanorių mokytojas Andrius Baležentis, o asmeninius vaikystės išgyvenimus papasakojo atlikėjai Kristina Radžiukynaitė-KaYra ir Vaidas Baumila.

Šokiai per ateinančią savaitę, iki lapkričio 29 d. bus patalpinti www.lrt.lt portalo mediatekoje su grotažyme #MATAUTAVE

Dėkojame LRT už šią iniciatyvą, o vaikams – už gerą nuotaiką ir puikias emocijas“!

Diana Pečiulienė

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000187181/tarptautine-vaiku-draugystes-iniciatyva-matau-tave