SAUSIO 13-OSIOS-LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS-PAMINĖJIMAS

 

 

                      „Žmogus negali būti laimingas be laisvės“(italų poetas Dante Alighieri).

Sausio  13-oji – Laisvės gynėjų diena. Laisvė kiekvieno žmogaus vertybė. Tos dienos rytas mūsų darželyje sužibo nuo atminimo žvakučių šviesos languose. Po to Lietuvos vėliavos spalvomis: geltona, žalia, raudona pasipuošę  priešmokyklinių grupių („Voriukų“, „Kodėlčiukų“ ir „Boružėlių“) vaikai rinkosi į pilietiškumo valandėlę, kurios metu paminėjome prieš 29 metus Lietuvą sukrėtusius įvykius.

Žvakių šviesoje  kalbėjome apie Lietuvą, išsakėme mintis, kuo ji mums graži ir brangi, žiūrėjome filmuotą medžiagą apie tai, kas vyko 1991 sausio 13-tą, pagerbėme šį istorinį įvykį ir žmones atidavusius gyvybę už Lietuvos Nepriklausomybę. Vaikų lūpose skambėjo tautiška giesmė, liejosi dainos ir posmai apie Tėvynę, laisvės gynėjus. Savo žinias apie Lietuvą piešmokyklinukai išbandė viktorinoje „Gimtinė Lietuva“.

Renginio pabaigoje padėką laisvės gynėjams vaikai išreiškė savo piešiniuose, kuriuose piešdami kartu su draugu, vaizdavo Lietuvą, jos simbolius,  tai, kaip jie įsivaizduoja tų dienų Sausio 13-tąją. Tai nuoširdus vaikų „ačiū“ tautos didvyriams.

Tikime, kad karta, kuri nedalyvavo šiuose įvykiuose, išmoks gerbti tautos didvyrius ir supras, kodėl kiekvienam lietuviui yra svarbi ši data.

 

PU pedagogė Albina Kunigonienė